Výstava - Akvárium 2018

Výstava - Akvárium 2018

2018-09-18 13:03:29
Další ročník (2018) pražské výstavy akvarijních ryb AKVÁRIUM, konané v Botanické Zahradě FPUK

Září je každý rok, měsícem akvaristických výstav, v Praze se každoročně pořádá výstava s názvem Akvárium v Pražské Botanické Zahradě Přírodovědecké Fakulty University Karlovy. Na úvod je potřeba říci, že tato výstava má dlouholetou tradici, která sebou nese i stinné stránky, kdy se z výstavy stal pouze otřesný projekt na získání peněz. Letos pořádaná výstava AKVÁRIUM 2018, byla ale jiná, nebyla to výstava čistě prodejního charakteru, ale konala se ve spojitosti s výstavou Divokých živorodek a Halančíků. Což byl určitě jeden ze zásadních kroků pořadatele, který dozajista zvedl návštěvnost a kredit celé akce. 

  

Dříve velmi známá a velmi uznávaná akvaristická akce se snad opět vrací do svých původních rozměrů a záměrů, umožnit široké veřejnosti seznámit se s chovateli nejrůznějších druhů akvarijních ryb. Dříve zde probíhali hlavně soutěžní výstavy Labyrintek, Halančíků, Živorodek nebo Terčovců. Letos pořadatel vsadil na Halančíky a Divoké živorodky, kterými určitě zaujal spoustu potencionálních návštěvníků.

Výstava se konala od 13. do 23. září v pražské Botanické zahradě Na Slupi 16, každý den od 10:00 do 17:00. Vstupné běžného návštěvníka vyšlo na 80,- Kč nebo zlevněné na polovinu, možnost byla koupě rodinného za 200,-Kč, v ceně vstupného je zároveň prohlídka celého skleníku botanické zahrady.
Po vstupu Vás již tradičně uvítá upovídaný papoušek Kadadu, kterému není dobré strkat prsty do voliéry, první částí výstavy je prodejní část kde můžete zakoupit nejrůznější druhy akvarijních rybiček (letos i chlupatých mazlíčků, hadů a ptáčků), za tímto prostorem se objevila expozice divokých živorodek, která byla značně malého rozsahu celkem 12-ti druhů, ale určitě potěšila každého kdo se o tyto ryby zajímá.

V prodejní části výstavy jsi návštěvníci mohli koupit například Trnuchu nebo nejrůznější druhy Gavůnků a samozřejmě běžně komerční druhy ryb od Tlamovců až po Paví očka. Z ostatních zvířat to byli Andulky a jiní ptáčkové, křečci, zakrslí králíčci nebo Hroznýš královský.

Ačkoli byly divoké živorodky zastoupeny velmi zřídka, byli zde k vidění naprosté raritky, jako například Xiphophorus nigrensis rio coy nebo Xiphophorus variatus tampico.

Následně začal ráj pro Halančíkáře, kteří zde mohli najít úplné skvosty. Tato část byla rozdělena do 6 tematicky rozdělených celků od klasických halančíků přes vějířovky až po štikovce. Za zmínku určitě stojí Nothobranchius rachovii v albinotické formě nebo Lamprichthys tanganicanus.

A ještě pár fotek z celé akce:

 

Závěrem je potřeba říci, že letošní ročník byl v mnoha ohledech mnohem lepší než minulý a zaslouží si pochvalu pro pořadatele, ale na druhou stranu je stále mnoho věcí co zlepšit.